Wracają problemy z deklaracjami gry zawodników amatorów

Wracają problemy z deklaracjami gry zawodników amatorów

Koniec sezonu rozgrywkowego do intensywny okres w klubach na kompletowanie kadry zawodników na kolejny sezon.

Niestety jest to też okres w którym zdarza się wiele nieprawidłowości i spornych sytuacji związanych z deklaracjami gry zawodników amatorów.

W ostatnim czasie mam wyspy spraw dotyczących wyjaśnienia praw i obowiązków związanych z podpisaniem dokumentu deklaracji gry amatora.

Mimo moich licznych apeli w tych kwestiach nadal wielu zawodników oraz rodziców młodych zawodników podpisuje bez namysłu dokument deklaracji gry amatora, po czym próbuje się z tego wycofywać.

W wielu przypadku niestety jest już za późno …

Główna zasada jest taka, że podpisanie deklaracji gry amatora związuje zawodnika do końca sezonu rozgrywkowego, czyli złożenie podpisu pod deklaracją gry związuje zawodnika na cały przyszły sezon rozgrywkowy, aż do 30 czerwca 2025 roku.

Bez zgody klubu nie będzie można przejść do innego klubu, a samowolne opuszczenie klubu w trakcie obowiązywania deklaracji gry amatora może doprowadzić do 12 miesięcznej dyskwalifikacji zawodnika od wszystkich meczów.

 

Czy są jakieś sposoby na „uwolnienie” się od podpisanej już deklaracji gry amatora ?

W wielu moich poprzednich postach pisałem już na ten temat. Deklaracja gry amatora to nie jest umowa i nie można jej wypowiedzieć, ale są inne skuteczne metody które mogą doprowadzić do uchylenia się od złożonego podpisu. Każdy przypadek należy jednak zbadań odrębnie, w zależności od okoliczności faktycznych danej sprawy.

Jeszcze raz apeluje i rekomenduje aby nie podpisywać deklaracji gry amatora pod presją, pod naciskiem ze strony działaczy kluby oraz bez głębszego przemyślenia, czy rzeczywiście chcemy być cały sezon związani z tym konkretnym klubem.

Niestety podpisanie deklaracji gry amatora w zasadzie nie nakłada na klub żadnych obowiązków względem zawodnika oprócz zgłoszenia go do rozgrywek.

Pamiętajcie, że rozgrywki w nowym sezonie ruszają dopiero w sierpniu, więc jest jeszcze sporo czasu aby zastanowić się gdzie chcemy grać, tym bardziej że od 1 lipca jesteście zazwyczaj wolnymi zawodnikami i będziecie mieli sporo czasu na testy w innych klubach.

Podobne artykuły