Przepisy FIFA Football Agent Regulations zakwestionowane w Anglii !

Przepisy FIFA Football Agent Regulations zakwestionowane w Anglii !

Decyzją angielskiego trybunału arbitrażowego limity prowizji za usługi agentów piłkarskich wprowadzone przez FIFA zostały uznane za niezgodne z prawem.

Anglia to kolejny kraj w którym nie będą obowiązywały nowe regulacje dotyczące agentów piłkarskich FIFA Football Agent Regulations przynajmniej w zakresie limitów płatności prowizji. Pytanie co zrobi teraz angielska federacja piłkarska – czy ograniczy stosowanie przepisów FFAR w części, a może w całości ?

Anglia to największy rynek piłkarski, zarówno pod względem ilości i wartości transferów piłkarskich jak i prowizji uzyskiwanych przez agentów piłkarskich. Jeśli dodamy do tego problemy ze zastosowaniem przepisów FIFA w takich krajach jak: Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy, Holandia, USA i innych krajach, chyba można się już spodziewać że FIFA będzie musiała w znowelizować zmianę przepisów FFAR obowiązującą od 1 października 2023 roku.

Czekamy na dalszy rozwój spraw i obserwujemy w jaki sposób zmieni się biznesowy model funkcjonowania branży agentów piłkarskich.

Podobne artykuły