O mnie

Cześć, cieszę się, że tu trafiłeś i mam nadzieje, że jesteś zainteresowany nawiązaniem ze mną współpracy. Poświęć kilka chwil, aby lepiej mnie poznać. Dariusz Laszczyk, jestem prawnikiem – radcą prawnym zajmującym się prawem sportowym. Udzielam pomocy zawodnikom, trenerom piłki nożnej, klubom i akademiom piłkarskim oraz agentom sportowym, a także innym podmiotom związanym ze sportem. Jestem autorem postów na stronie www.prawopilkarskie.pl. Oprócz prowadzenia spraw cywilnych, karnych i administracyjnych reprezentuję także swoich Klientów jako pełnomocnik m.in.: przed Piłkarskim Sądem Polubownym działającym przy Polskim Związkiem Piłki Nożnej w sporach prawnych związanych z piłką nożną oraz przed Trybunałem Arbitrażowym Do Spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Prowadzę szkolenia i kursy dla osób z branży sportowej m.in.: dla dyrektorów sportowych, agentów sportowych, zawodników i rodziców młodych zawodników oraz dla właścicieli i kadry zarządzającej klubami i akademiami piłkarskimi.  Jako wykładowca prowadziłem zajęcia m.in.: w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas Kursu UEFA PRO oraz na studiach podyplomowych “Menedżer sportu” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jestem również autorem publikacji o tematyce prawnej w popularnym w środowisku sportowym czasopiśmie – Asystent Trenera.

Jestem członkiem zespołu eksperckiego Football Development Institute założonego przez Pana Marcina Gabora, w którym odpowiadam za dział prawa sportowego i aspekty formalne związane z piłką nożną.

W swojej pracy zajmuje się prowadzeniem negocjacji biznesowych, tworzeniem i rejestracją start-upów, wsparciem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz odzyskiwaniem różnego rodzaju należności, czyli windykacją długów.

Posiadam zarówno wykształcenie prawnicze, jak i ekonomiczne. Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii – Curie Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Prawa i Administracji, kierunek Prawo. Dodatkowo jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydział Ekonomii, kierunek Strategia i Planowanie Biznesu, gdzie obroniłem pracę podyplomową z zakresu strategii rozwoju akademii piłkarskich działających w Polsce w formie fundacji. Jestem uczestnikiem studiów FIFA/CIES Programme in Sports Management (Zarządzenie w Sporcie) prowadzonych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie we współpracy z FIFA/CIES, PGE Narodowy, Przegląd Sportowy oraz Ekstraklasa S.A.. Ukończyłem liczne kursy i szkolenia z zakresu windykacji należności, zarządzania należnościami w firmie oraz z zakresu procedur restrukturyzacji spółek prawa handlowego. Ponadto ukończyłem szkolenia z zakresu organizacji biznesów sportowych, prowadzenia i zarządzania klubami piłkarskimi oraz pośrednictwa transferowego zawodników. Posiadam wiedzę z zakresu pozyskiwania funduszy europejskich, inwestowania środków finansowych oraz zarządzania projektami. Uczestniczyłem w kursach o tematyce strategii rozwoju przedsiębiorstw, analizy finansowej, marketingu i strategii marketingowych w firmach, podejmowania decyzji kierowniczych oraz strategii podatkowych przedsiębiorstw. Ukończyłem także kurs na Mediatora Sądowego uprawniający do wpisu na listę stałych mediatorów sądowych. Jestem zarejestrowany w bazie kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Założyłem wiele klubów i akademii piłkarskich oraz innych biznesów sportowych, a teraz na bieżąco wspieram je w prowadzeniu i rozwoju prowadzonej działalności.

Zawodowo jestem właścicielem KANCELARII PRAWNEJ mieszczącej się w Poznaniu oraz prezesem zarządu i właścicielem firmy doradczej LASZCZYK FOOTBALL GROUP.

Od kilku lat prowadzę także działalność charytatywną dla osób potrzebujących pomocy za pośrednictwem swojej FUNDACJI WSPARCIA MŁODYCH I STARSZYCH POKOLEŃ.

Prywatnie, jestem fanem piłki nożnej. Poza kibicowaniem swojej ulubionej drużynie jaką od dzieciństwa jest Manchester United, cały czas poszerzam w teorii i praktyce wiedzę z zakresu treningu piłkarskiego oraz zarządzania, organizacji i prowadzenia biznesu sportowego przez największe kluby i akademie piłkarskie, działające zarówno w Polsce jak i zagranicą. W latach juniorskich byłem zawodnikiem – najpierw drużyny z mojego rodzinnego miasta, czyli Stali Kunów, a następnie po spektakularnym transferze o kilka szczebli rozgrywkowych, stałem się zawodnikiem ekstra klasowego klubu, jakim wtedy była drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Moją przygodę z piłką nożną na boisku zahamowała kontuzja kolana, co sprawiło, że dzisiaj mamy szansę się spotkać i zrealizować wspólnie projekty sportowo – biznesowe. Poznałeś mnie, a teraz ja zachęcam Ciebie do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego i opowiedzenia mi swojej historii…