Login

Zaloguj się

Minimalne wynagrodzenie w kontrakcie niepełnoletniego piłkarza

0 komentarzy

Minimalne wynagrodzenie w kontrakcie niepełnoletniego piłkarza

We wczorajszym wpisie podałem, że zgodnie z przepisami prawa piłkarskiego zawodnik niepełnoletni może podpisać kontrakt z klubem piłkarskim najwcześniej w dniu swoich 15 urodzin.

Czy w takim kontrakcie młodego zawodnika powinna znaleźć się informacja o wynagrodzeniu, a jeśli tak to w jaki sposób wynagrodzenie to powinno zostać określone?

Zgodnie z przepisami piłkarskimi, klub piłkarski jeśli chce zawrzeć z niepełnoletnim zawodnikiem profesjonalny kontrakt piłkarski tzw.: Kontrakt U18, powinien zagwarantować mu wynagrodzenie nie mniejsze niż 500 złotych brutto za każdy miesiąc obowiązywania kontraktu.

Ważne jest, że jeżeli klub nie określił w ogóle wynagrodzenia dla zawodnika, albo określił je w niższej kwocie niż kwota 500 złotych brutto miesięcznie to kontrakt taki jest nieważny!

Warto również pamiętać, że maksymalny okres obowiązywania Kontraktów U18 wynosi 3 lata, w odróżnieniu od kontraktów seniorów, gdzie maksymalny okres obowiązywania może zostać ustalony na 5 lat.

Należy również zaznaczyć, że jeżeli okres obowiązywania kontraktu jest dłuższy niż jeden sezon rozgrywkowy to wynagrodzenie zawodnika powinno zostać określone odrębnie dla każdego sezonu.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.