Jak z 3000 złotych ekwiwalentu zyskać 60000 złotych za młodego zawodnika ?

Jak z 3000 złotych ekwiwalentu zyskać 60000 złotych za młodego zawodnika ?

Oto efekt naszej współpracy z małym klubem piłkarskim.

Chodzi o doradztwo prawne przy zmianach przynależności klubowej zawodników i przygotowanie umowy quasi transferowej młodego zawodnika.

Mała akademia piłkarska z roku na rok podnosi poziom szkolenia młodych zawodników. Kluby piłkarskie z wyższych lig w tym z 1 Ligi i Ekstraklasy coraz chętniej śledzą poczynania zawodników i zapraszają ich na testy.

Jeden z 14 – letnich wychowanków akademii piłkarskiej na tyle dobrze wypadł podczas testów w jednym z klubów 1 Ligi, że klub ten bardzo chciał go pozyskać. Zawodnik oraz jego rodzice również byli pozytywnie nastawni na zmianę klubu.

Ekwiwalent za zawodnika w przypadku zmiany klubu wynosił w tym przypadku około 3000 złotych.

Jak to często bywa klub pozyskujący zawodnika nie zawsze jest skłonny do zapłaty ekwiwalentu. Z drugiej strony macierzysty klub chce uzyskać należne mu profity finansowe za szkolenie i nie chce hamować rozwoju zawodników.

Często w takich przypadkach sytuacja staje się patowa i w batalii pomiędzy dwoma klubami najbardziej cierpią młodzi zawodnicy.

Dzięki współpracy udało się wypracować korzystne dla wszystkich zainteresowanych rozwiązanie prawne, które finalnie przyniosło akademii piłkarskiej prawie 20 – krotnie większy zysk niż mogliby się początkowo spodziewać.

Jakie znaleźliśmy rozwiązanie w tej patowej sytuacji ?

Otóż wynegocjowaliśmy umowę quasi transferową na podstawie której klub odstępujący warunkowo zrzeka się należnego mu ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika i zawodnik może nieodpłatnie zmienić klub i być uprawniony do gry w nowym klubie, ale w zamian w umowie określiliśmy przyszłe benefity finansowe uzależnione od dalszego rozwoju kariery zawodnika np.: dodatkowa kwota do zapłaty w przypadku powołania do reprezentacji młodzieżowej, dodatkowa kwota w przypadku podpisania przez zawodnika Kontraktu U18 w nowym klubie, dodatkowa kwota w przypadku włączenia do kadry I zespołu, czy dodatkowa kwota w przypadku transferu zawodnika do kolejnego klubu.

Okazuje się, że już po 2,5 roku obowiązywania tej umowy mała akademia piłkarska uzyskała łączną kwotę za zawodnika w wysokości prawie 60.000 złotych, co daje ponad 20 – krotnie większy zysk niż mogłaby uzyskać na podstawie zwykłego ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika.

Czy chciałbyś również osiągać podobne efekty finansowe za szkolenie swoich zawodników w akademii ?

Podobne artykuły