9 – Wnioskuj o dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki

W ramach środków państwowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki możliwe jest uzyskanie dofinansowania m.in.: z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz z Funduszu Zajęć Sportowych.

Możliwe są dotacje na infrastrukturę sportową, obozy sportowe, wynagrodzenia dla kadry szkoleniowej czy na projekty naukowe związane ze sportem.

Ministerstwo w 2024 roku uruchamia kolejne programy np.: program wsparcia akademii piłkarskich działających przy klubach Ekstraklasy i I ligi piłkarskiej. Środki finansowe otrzymane w ramach tego programu można przeznaczyć m.in. na: dofinansowanie wynagrodzeń trenerów prowadzących zajęcia sportowe, podwyższanie ich kwalifikacji (szkolenia, kursy), dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego, organizacji obozów sportowych, wyjazdów na mecze i udziału w turniejach, a także dofinansowanie organizacji meczów i turniejów czy promocję danego przedsięwzięcia.

Jeszcze niedawno możliwe było np.: uzyskanie dofinansowania na zadanie: „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” realizowane w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, gdzie różne podmioty – w tym akademie sportowe – otrzymały dofinansowanie w kwotach od 10.000 zł do 140.000 zł.

Wciąż aktywne są stałe dotacje coroczne np.: program „Klub”.

Śledź aktualne informacje o nowych naborach i sporządzaj wnioski o dofinansowanie prowadzonej działalności sportowej.

Podobne artykuły