W jaki sposób można zwiększyć zyski uzyskiwane z prowadzenia akademii piłkarskiej? W jaki sposób pozyskać dodatkowe fundusze dla akademii piłkarskiej?

Poniżej przedstawiam 10 przykładowych sposobów na zwiększenie zysków i uzyskanie dodatkowych funduszy dla akademii piłkarskich. Cały artykuł zostanie opublikowany na moim Blogu w 3 częściach.

 

1. Zwiększ zakres wiekowy szkolonych zawodników

Powiększ szkolenie zawodników o kolejne grupy wiekowe. Pamiętaj, że z każdym rokiem szkolenia zawodnika, w przypadku zmiany przynależności klubowej zawodnika, akademii należny będzie większy ekwiwalent pieniężny za wyszkolenie. Zgodnie z przepisami piłkarskimi (zarówno krajowymi jak i przepisami FIFA) - zyskowne jest szkolenie zawodników dopiero od 12 roku życia.

Dodatkowo, w przypadku przyszłego transferu zagranicznego zawodnika wychowanego w akademii za każdy rok szkolenia zawodnika - Twojej akademii należna będzie tzw. "opłata solidarnościowa" od zagranicznego klubu pozyskującego zawodnika. Kwoty (procenty od transferu) dla małych klubów mogą być liczone w setkach tysięcy EURO, co pokazują przykłady już wytransferowanych młodych polskich zawodników.

Niezależnie od powyższych profitów finansowych z transferów, akademia piłkarska uzyskuje zwiększony zysk z tytułu comiesięcznych opłat za szkolenie.

Pamiętaj, że możliwe są również takie prawne konstrukcje umów zawieranych przez Twoją akademię, które w przyszłości zagwarantują Ci dodatkowy zysk za wychowanego w akademii zawodnika.

 

2. Stwórz klub partnerski dla swojej akademii piłkarskiej lub podpisz umowę o współpracę z istniejącym już klubem piłkarskim

Zarejestruj drugi podmiot np.: spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością działającą jako seniorski klub piłkarski, który będzie partnerem Twojej akademii. Po zakończeniu szkolenia zawodników w akademii przenoś zawodników do Twojego klubu partnerskiego. W ten sposób automatycznie rozszerz możliwość uzyskania profitów z ekwiwalentu pieniężnego za wyszkolenie zawodnika tj.: zsumują się okresy szkolenia zawodnika w akademii oraz w klubie partnerskim. Pamiętaj, że już w dniu 15 urodzin zawodnika możesz z nim podpisać trzyletni Kontrakt U-18.

Dodatkowo, w przypadku zainteresowania Twoimi zawodnikami ze strony innych klubów, możesz za wynagrodzeniem wypożyczać lub dokonywać transferów definitywnych ukształtowanych już piłkarzy w wieku 18-23 lat. Zagwarantuj sobie w umowie transferowej procent od kolejnego transferu zawodnika do klubu trzeciego oraz dodatkowe benefity w przypadku np: debiutu zawodnika w I drużynie lub powołania do reprezentacji młodzieżowej.

Możesz również podpisać umowę o współpracę z istniejącym już klubem piłkarskim i transferować tam zawodników z akademii. Niejednokrotnie opłacalne jest zrzeczenie się ekwiwalentu za szkolenie w zamian za uzyskanie w przyszłości większych profitów finansowych - musisz jednak dobrze skonstruować umowę transferową, aby zabezpieczyć interesy Twojej akademii.

 

3. Wpisz akademie piłkarską do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego

Jeśli prowadzisz akademie piłkarską w formie fundacji zarejestruj ją w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego i działaj jak przedsiębiorca.

Pamiętaj przy tym o 3 zasadach. Po pierwsze - zamiar prowadzenia działalności gospodarczej, musi być określony w statucie fundacji. Po drugie - działalność gospodarcza musi być realizowana wyłącznie w rozmiarach służących celom fundacji, ale tutaj przy zastosowaniu odpowiednich konstrukcji prawnych masz możliwość prowadzenia  w zasadzie nieograniczonej działalności gospodarczej. Na koniec pamiętaj, że wartość środków majątkowych przeznaczonych na działalność gospodarczą, która jest zapisana w statucie fundacji, nie może być mniejsza niż 1000 złotych.

Być może będziesz musiał dokonać zmiany statutu fundacji i zarejestrować zmianę w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, ale warto to zrobić aby zapewnić sobie dodatkowe zyski z prowadzenia rynkowej działalności gospodarczej. O tym jakie dodatkowe działalności możesz prowadzić w swoim klubie dowiesz się z kolejnego postu.

Kolejne 7 sposobów na zwiększenie zysku z prowadzenia akademii piłkarskich przedstawię już niebawem w następnych wpisach na moim Blogu.

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej przy zarządzaniu lub administrowaniu akademią piłkarską zachęcam Cię do Kontaktu.

Podziel się tym artykułem:

Facebook
Google+
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Print
Zamknij menu