Dzisiaj ostatnia już cześć artykułu nt.: możliwości zdobycia dodatkowych środków finansowych na prowadzenie akademii piłkarskiej. Poniżej kolejne, ostatnie już 4 sposoby pozyskiwania funduszy na prowadzenie działalności.

 

7. Pozyskuj sponsorów lokalnych

Stwórz profesjonalną ofertę sponsorsko-marketingową dla małych i średnich przedsiębiorców z Twojego regionu. Podziel ofertę na zróżnicowane cenowo pakiety korzyści. Dodatkowo, podziel ofertę ze względu na rodzaj sponsora np.: Sponsor Medialny, Sponsor Techniczny, czy Partner Wspierający oraz stwórz konkretną hierarchię sponsorów dopasowaną do zakresu prowadzonej działalności. Pokaż wszystkie możliwości reklamowe jakie da przedsiębiorcy współpraca z Twoją akademią piłkarską. Pokaż jakie masz zasięgi (bazę odbiorców) jeśli chodzi o liczbę zawodników, rodziców, partnerów oraz inne współpracujące podmioty.

Pamiętaj, że możesz zaproponować podpisanie kliku rodzajów umów sponsoringu np.: umowy sponsoringu reklamy, umowy sponsoringu wyposażenia, umowy sponsoringu pracy lub umowę sponsoringu licencyjnego. Szczegółowe informacje o zawieraniu umów sponsoringu znajdziesz na moim Blogu we wcześniejszych wpisach.

 

8. Pozyskuj środki z funduszy Unii Europejskiej

W okresie finansowania 2014-2020 Unia Europejska zainwestowała w Polsce 82,5 mld euro na nowe projekty biznesowe. Obecnie mamy nowe możliwości pozyskiwania dotacji z Unii Europejskiej. Pamiętaj, że prowadząc akademie piłkarską możesz także stać się beneficjentem tych środków finansowych.

Beneficjenci środków finansowych podzielenie zostali na grupy: osoby fizyczne, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz samorządy, organizacje i inne pomioty. W związku z powyższym, ważne jest jaką formę prawną ma prowadzona przez Ciebie akademia piłkarska.

 

9. Wnioskuj o dofinansowania z Ministerstwa Sportu

W ramach środków państwowych z Ministerstwa Sportu możliwe jest uzyskanie dofinansowania m.in.: z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz z Funduszu Zajęć Sportowych. Śledź aktualne informacje o nowych naborach i sporządzaj wnioski o dofinansowanie prowadzonej działalności.

Przykładowo, jeszcze niedawno możliwe było np.: uzyskanie dofinansowania na zadanie: „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” realizowane w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, gdzie różne podmioty - w tym akademie sportowe - otrzymały dofinansowanie w kwotach od 10.000 zł do 140.000 zł.

 

10. Zabiegaj o przekazywanie 1% podatku przy rocznych rozliczeniach

Do dnia 30 kwietnia każdy podatnik może przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego 1% podatku. Podatnik samodzielnie  wybiera na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego, w związku z czym ważne jest abyś np.: na swojej stronie internetowej oraz w innych materiałach promocyjnych umieścił informację o takiej możliwości. Koniecznie w informacji zamieść dane rejestrowe akademii piłkarskiej, w tym numer wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Co ważne, przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

 

Przedstawione w 3-częściowym artykule - 10 sposobów na zwiększenie zysków akademii piłkarskiej - to jedynie wybrane przekłady. Dobrze zaplanowany i zorganizowany pod względem prawnym i podatkowym biznes piłkarski stwarza nieograniczone możliwości uzyskiwania wymiernych korzyści finansowych - z czego powinieneś i Ty skorzystać.

Podziel się tym artykułem:

Facebook
Google+
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Print
Zamknij menu