RODO, czyli ochrona danych osobowych w sporcie

Prowadzisz klub lub akademie piłkarską? Jesteś właścicielem agencji menadżerskiej albo firmy analizującej dane sportowe zawodników? A może jesteś lekarzem sportowym lub prowadzisz rehabilitacje sportowców?

Pamiętaj, że w toku prowadzenia takich działalności przetwarzasz szereg danych osobowych sportowców. Już od 25 maja tego roku w życie wchodzą nowe regulacje prawne dotyczące ochrony danych osobowych (RODO). Do tego czasu powinieneś wdrożyć nowe regulacje do prowadzonej przez siebie działalności.

Danymi osobowymi są nie tylko imię, nazwisko czy dane kontaktowe sportowca, ale wszystkie dane za pomocą których można w jakikolwiek sposób zidentyfikować konkretną osobę np.: dane medyczne, dane finansowe, adresy IP, wyniki wytrzymałościowe, czy wyników różnych testów sportowych, a także posiadane zdjęcia oraz nagrania wideo zawodników.

Musisz pamiętać nie tylko o prawidłowym zabezpieczeniu już zebranych i przetwarzanych danych osobowych, ale także o spełnieniu szeregu obowiązków informacyjnych, czy o posiadaniu podstawy prawnej do zebrania, analizy, wykorzystywania, czy nawet samego przechowywania takich danych osobowych.

Kary przewidziane w RODO dla podmiotów, które niezgodnie z przepisami przetwarzają dane osobowe są ogromne, bo mogą dochodzić nawet do 20 000 000 EUR. Należy więc zrobić wszystko, aby dobrze się przygotować do wdrożenia nowych regulacji RODO.

W najnowszym numerze Asystenta Trenera w moim artykule znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące nowych regulacji w zakresie ochrony danych osobowych (RODO).

Podziel się tym artykułem:

Facebook
Google+
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Print
Zamknij menu