Kto nie może zostać agentem piłkarskim?

Jakieś czas temu pisałem na blogu w jaki sposób zostać agentem piłkarskim, czyli w jaki sposób uzyskać wpis na listę Pośredników Transakcyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dziś napiszę jakie osoby nie mogą prowadzić legalnie działalności pośrednictwa transferowego. Otóż osobami takimi będą osoby które z uwagi na pełnione obecnie funkcje mogłyby popaść w konflikt interesów wykonując jednocześnie usługi Pośrednika Transakcyjnego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Pośrednikiem Transakcyjnym nie może być osoba sprawująca funkcje zarządzające, administracyjne, techniczne lub medyczne w FIFA, konfederacji kontynentalnej, krajowym lub regionalnym związku piłkarskim, lidze zawodowej oraz klubie piłkarskim, a także będąca członkiem tych organizacji. Dodatkowo Pośrednikiem Transakcyjnym nie może być sędzia piłkarski, sędzia asystent, trener oraz instruktor, jak również każdy inny podmiot zobowiązany do przestrzegania Statutów FIFA i PZPN, podległy ich władztwu dyscyplinarnemu z każdego innego tytułu uczestnictwa w sporcie piłki nożnej.

Problemu tego nie załatwi np.: założenie osobnej spółki przez osobę która nie może być Pośrednikiem Transakcyjnym która to spółka byłaby wpisana na listę jako Pośrednik Transakcyjny. Przepisy jasno wskazują, że osoba prawna lub inna jednostka organizacyjna nie może być powiązana kapitałowo lub osobowo z podmiotami które nie mogą być Pośrednikami Transakcyjnymi, ponieważ taka konstrukcja prawna miałaby na celu ominięcie powyżej wskazanych regulacji prawnych.

Podziel się tym artykułem:

Facebook
Google+
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Print
Zamknij menu