Jak długo trwa założenie akademii piłkarskiej? Odpowiedź na to pytanie wiąże się bezpośrednio z pytaniem, jaką formę prawną wybierzemy.

Pod tym względem najbardziej optymalną formą jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Założenie takiej działalności odbywa się obecnie w ciągu jednego dnia i co ważne następuje w ramach tzw.: „jednego okienka” w urzędzie miasta właściwym ze względu na siedzibę przedsiębiorcy.

Natomiast założenie spółki, stowarzyszenia, czy fundacji zależy od miasta, w którym znajduje się sąd rejestrowy - czas potrzebny na założenie podmiotu to średnio od 14 dni do nawet 2-3 miesięcy. Do tego czasu trzeba doliczyć ok. 2-5 dni na przygotowanie całej dokumentacji – załączników potrzebnych do złożenia wniosku o rejestracje podmiotu.

Z mojej praktyki z przeciągu kilku ostatnich miesięcy wynika że, przykładowo – czas rejestracji fundacji w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy KRS trwa ok. 14 dni, a w Sądzie Rejonowym dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie XII Wydział Gospodarczy KRS ok. 1 miesiąca.

Podziel się tym artykułem:

Facebook
Google+
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Print
Zamknij menu